André Matos & band, 3.1.2009, Jumbo Centrum, Košice


 
Pridané 5. Január 2009, bohuš
Kategórie:
Nezaradené
 
Tretieho prvý dvetisícdeväť sa opäť raz zišiel rodinný metalový klan, na chvoste so mnou, a zamieril do Košíc trošku oneskorene (do)osláviť Nový rok.

Andrého tvorbe som doteraz nejakú zvláštnu pozornosť nevenoval. Ani na Slovensku bohvieakú fanúšikovskú základňu nemal, to skôr a oveľa viac, je známy v južanských krajinách typu Brazília a spol. A to si u nás naplánoval hneď tri jediné koncerty vo východnej Európe. K tomu všetkému som ešte oči vyvaľoval, keď som sa dopočul, že tu chystá nahrať dvd (ktoré nakoniec nahrával na koncerte vo Zvolene).

Do haly nás vpustili klasicky (dverami) s asi polhodinovým meškaním, ak si dobre pamätám. Trochu podraz bol, že nikde nebolo nič napísané o nejakých dvoch predkapelách. Na stránkach www.epg.sk bola spomenutá len jedna. Ešte väčší podraz bol, čo sa týka prvej predkapely, že to bola dosť nuda = hrali neskutočne dlho. Chalani síce zahrali dobre, priam profesorsky, ale na mňa hrali príliš zložito .

Druhá predkapela – Ravenclaw – bola z iného súdka. Po hudobnej stránke som sa už tak nenudil, ale takisto hrali nejako dlho . Po vizuálnej stránke to zachraňovala basgitaristka (asi najlepšie čo nám doteraz basgitarové nebo zoslalo ), ale chalani a slečna by si mali vyriešť trochu javiskový prejav, alebo ako to mám nazvať . Zo začiatku som si myslel, že klávesák je frontman kapely, keď tam toľko šaškoval a spevák väčšinou pobehoval poza ostatných členov . Proste nad takýmito vecami človek rozmýšľa keď “to miestami nie je ono”. Toľko jemná kritika, zabite ma.

Okolo štvrť na desať vyšiel na pódium, v našich očiach hrozivo vyzerajúci, chlapík a vzhľadom na to, ako sa to všetko naťahovalo, sme čakali najhoršie. Nakoniec, len zahlásil, že Andrého kapela sa rada stretne s fanúšikmi po koncerte a potom ich uviedol.

Nástup bol parádny, zvuk taktiež, svetelné efekty som síce videl aj prepracovanejšie, ale čert to ber. Po prvých pár skladbách (pre neznalých problematiky: Letting go, alebo Rio) sa André prihovoril k ľudom, my sme samozrejme s patričným vreskotom ho pozdravili. Vtedy som začínal mať pocit, že kapela je fakt nadšená, že sú na Slovensku. Boli celí hotoví z nás, tak ako my z nich. Zopárkrát si nás, kým sme hulákali, nahrali na svoje mobily a do foťákov. Žeby slovenské hlasivky boli fakt jedny z najkvalitnejších? .
Však čo tu budem zbytočne písmenkovať:

  

Miestami síce bolo počuť, že Slováci Andrého texty nemajú ešte zvládnuté, ale však hlavne, že kričať a skandovať vieme .
Celkom vtipná situácia nastala, keď počas Fairy Tale, ktorá začína len so spevom a klavírom, začala nejaká asi podgurážená, alebo len trápna skupinka spievať Na Kráľovej holi a André sa započúval a kukol na nás pohľadom typu:”Hm?”. Hneď na to sme začali skandovať jeho meno, takže to vyzeralo, že to bolo naschvál a tak sa smial. Potom už začal spievať on a už trápna skupinka zase svoje:

  

Všeobecne André spieval perfektne, kapela takisto hrala parádne. Hlasivky som si počas koncertu vyžmýkal nadoraz a ešte trošku viac, takže už po prvom prídavku som ledva pískal nieto ešte kričal . Toť nejaké ničnehovoriace fotky, geniálne sólo 17 ročného bicmana Eloya (z koncertu vo Zvolene):

  
a mnou, len na mobil, nahrané sólo Andreho Hernandesa:

  
That’s all folks!

Komentáre: 1 Komentár

Advertisements

About Janus

Janus Aureus is my recently-inaugurated personal blog (written in portuguese, but with some texts in english as well). Fiore Rouge is my old (but still very active - in fact, more than Janus :P) blog (I started it back in 2005). Mentalize is a fan-made website (since 2005). if you wish to contact me for any reason, visit my blog and leave a comment OR see email above (top left) - no, my name's not Andre - actually, I'm not even a guy! LOL Long story... O Janus Aureus é meu blog pessoal - escrito em português - ainda sem muito conteúdo, pois foi começado no final de dezembro de 2011. Já o Mentalize foi aberto em 2005 e está escrito em várias línguas *rs* Privilegio o uso do inglês ali porque o pessoal estrangeiro não tem muitas informações sobre o AM. Quem quiser entrar em contato comigo por qualquer motivo, deixe um comentário nos meus blogs ou use o email que está aí em cima à esquerda (e não, eu não sou o Andre - aliás, sou mulher!).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s